Cart
محققان در آمریكا دریافتند: خوردن شكلات و نوشیدن آب سبب آرامش می شود.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، خوردن شكلات و نوشیدن آب بخشی از مغز را كه وظیفه كاهش دردها را برعهده دارد، تحریك می كند و از این طریق شخص احساس آرامش می كند.

بیگی میسون، استاد طب اعصاب، معتقد است، خوردن شكلات اشتها را تقویت می كند تا جایی كه شخص حس می كند نمی تواند از خوردن دست بكشد، در چنین شرایطی نوشیدن آب سبب می شود تا غذاخوردن برای شخص زیان خاصی نداشته باشد.

همچنین دانشمندان می گویند آب موجب کاهش حملات قلبی می شود . در طی تحقیقاتی که در آمریکا انجام شد محققین به این نتیجه رسیدند که افرادی که روزانه بیش از ۵ لیوان آب می‌نوشند ۴۱٪ کمتر از کسانی که ۲ لیوان آب می‌نوشند در اثر حملات قلبی جان خود را از دست می‌دهند .

نتیجه تحقیقاتی دیگر می گوید : زنان بارداری كه شش ماه مرتب شكلات مصرف می‌كردند، نوزادانشان در مقایسه با مادران بارداری كه از ترس چاقی شكلات استفاده نمی‌كردند، كودكانی خندان، خوشبین و با نشاط به دنیا آوردند و شكلات در سلامت كودكان تاثیر مثبتی گذاشته است.
شكلات به ویژه شكلات سیاه كه از دانه‌های كاكائو درست شده باشد ماده‌ای شیمیایی دارد كه مزاج را خوب می‌كند و این حالت به جنین نیز منتقل می‌شود.

بنابراین مادران بارداری كه به تنش و افسردگی دچارند، بهتر است برای سلامت فرزندانشان شكلات بخورند.واترسل سامانه اشتراک و فروش آب معدنی در اصفهان